ul. Towarowa 23, 43-100 Tychy   tel. 601 666 040   amorawska@activespa.com.pl

plen
Aktualności

Aktualności

27 stycznia 2023

Fontanny są znane od setek lat, ponieważ konstruowano je już w czasach antycznych m.in. na miejskich placach oraz dziedzińcach zamków czy pałaców. Ze względu na swój urok są z nami do dziś, pełniąc nie tylko funkcje dekoracyjne, ale również użytkowe. Nic więc dziwnego, że ich popularność stale wzrasta i coraz więcej ogrodów wypełnia kojący plusk wody oraz przyjemna chłodna bryza. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym efektownym dodatku wodnym? Zapraszamy do dzisiejszego wpisu!

5 stycznia 2023

Sposoby wykonania basenów bywają bardzo zróżnicowane. Przykładowo niecki mogą być wyłożone folią, okładziną ceramiczną, albo być po prostu pomalowane. Z biegiem czasu poprzez użytkowanie tracą jednak na atrakcyjności, np. mają ubytki w fugach bądź farba może zacząć odpryskiwać. W takim momentach najlepiej zdecydować się remont basenu, aby poprawić jego walory funkcjonalne, jak i estetyczne. W tym wpisie omówimy niezbędne aspekty związane z tym tematem.

8 grudnia 2022

W dzisiejszych czasach posiadanie basenu w ogrodzie bądź obiekcie wypoczynkowym staje się coraz bardziej popularne oraz podnosi prestiż całej posesji. Aranżując nawierzchnię wokół basenu, pamiętajmy, że jest to niezwykle wymagający obiekt. Zastosowany przez nas materiał będzie narażony nie tylko na skrajne warunki atmosferyczne, ale też na regularne oddziaływanie wilgoci. Dlatego w tym wpisie zaproponujemy kilka najpopularniejszych nawierzchni stosowanych przy basenach zewnętrznych.

8 listopada 2022

Coraz więcej właścicieli domów bądź obiektów wypoczynkowych decyduje się na zaaranżowanie przestrzeni pod basen całoroczny. Bez wątpienia taka inwestycja pozytywnie wpływa na komfort pobytu, jak i klimat w danym miejscu. Stanowi również pięknie prezentującą się atrakcję. Część osób staje przed dylematem – wybudować basen wewnętrzny czy zewnętrzny? Na decyzję wpływ ma wiele czynników, choćby fakt, że budowa basenu w istniejącym już budynku może być trudna, a czasami nawet niemożliwa. Z tego wpisu dowiecie się, o czym należy wiedzieć, przymierzając się do tej inwestycji.

12 września 2022

Latem przy wysokich temperaturach utrzymanie właściwej temperatury wody w basenie nie stanowi większego problemu. Natomiast zdarza się, że warunki pogodowe poza sezonem letnim sprzyjają kąpielom, ale temperatura wody jest za niska. Co zrobić w takiej sytuacji? Z pomocą przychodzą różne rozwiązania, dzięki którym posiadacze basenów nie muszą być skazani na kąpiele w lodowatej wodzie. Sposobów na jej ogrzanie jest wiele i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Na tej stronie używamy ciasteczek, aby lepiej działała. Korzystając z niej wyrażasz na to zgodę. Więcej tutaj.

akceptuję