ul. Towarowa 23, 43-100 Tychy   tel. 601 666 040   amorawska@activespa.com.pl

plen
zjeżdżalnie w parku wodnym

Idealny wodny plac zabaw dla dzieci

27 maja 2024

Od najmłodszych lat dzieci chcą aktywnie spędzać czas i korzystać z każdej wolnej chwili. Place zabaw czy parki rozrywki stoją otworem, oferując różne formy aktywności dla najmłodszych. Warto pamiętać, że zabawa może być połączona z nauką praktycznych umiejętności, jak chociażby pływanie. Dlatego też tak chętnie realizowane są projekty placów zabaw wodnych dla dzieci, które spełniają jednocześnie funkcje rozrywkowe oraz użytkowe.

Korzyści z wodnych placów zabaw

Nauka pływania u dzieci przychodzi zdecydowanie łatwiej niż u dorosłych, dlatego rodzice powinni zadbać o to, by rozwijać tę umiejętność od pierwszych miesięcy życia dziecka. Im szybciej maluch złapie kontakt ze środowiskiem wodnym, tym mniej oporu będzie stawiał przed pływaniem na późniejszych etapach rozwoju. Stąd też idea tego rodzaju placów zabaw. Basen dla dzieci z atrakcjami wodnymi to idealne rozwiązanie, aby zaznajomić malucha ze światem wodnym oraz by zaciekawić go różnymi atrakcjami – w postaci fontanny, zjeżdżalni wodnych czy konstrukcji z elementami świetlnymi. Dzięki takim formom rozrywki, dostępnym na wodnych placach zabaw dla dzieci, maluchy chętniej korzystają z dobrodziejstw basenów, nie nudząc się przy tym oraz nie bojąc. Jest to także pomysł na spędzanie czasu w rodzinnej atmosferze, a bliskość rodziców z maluchem podczas korzystania z wodnych atrakcji przekłada się na zacieśnienie wzajemnych więzi.
Jak widać, korzyści z wodnych placów zabaw jest kilka, a co więcej – korzystanie z tego typu miejsc wpływa pozytywnie nie tylko na dziecko, ale także na opiekunów.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Aby można było zrealizować projekt placu zabaw wodnego dla dzieci należy mieć na uwadze jakość wykonania poszczególnych jego elementów. Konstrukcja musi spełniać zasady bezpieczeństwa zgodnie z normą EN 1176 (określa ona m.in. czy zjeżdżalnie nadają się do użytku). Potwierdzeniem ich spełnienia jest certyfikat bezpieczeństwa GS według TUV NORD.Zdrowie i życie najmłodszych to priorytet dla rodziców, dlatego też miejsca rozrywki muszą być przede wszystkim bezpieczne i sprawne, aby korzystanie z nich było przyjemne. Warto pamiętać także o zdrowym rozsądku i nie podejmować zabawy w tego typu przestrzeni, kiedy dziecko (lub rodzic) nie potrafi pływać.

Spędzanie czasu z dzieckiem na wodnym placu zabaw to zatem świetna forma rozrywki połączona z nauką pływania dla najmłodszych. Obecnie coraz więcej firm, zajmujących się realizacją takich projektów, oferuje swoim klientom stworzenie tego typu miejsca, co przekłada się na zwiększenie liczby osób korzystających z atrakcji.

Na tej stronie używamy ciasteczek, aby lepiej działała. Korzystając z niej wyrażasz na to zgodę. Więcej tutaj.

akceptuję