ul. Towarowa 23, 43-100 Tychy   tel. 601 666 040   amorawska@activespa.com.pl

plen
basen z fontanną

Fontanna w basenie – ciekawy gadżet czy zbędne wyposażenie?

27 maja 2024

Spędzanie czasu nad basenem potrafi skutecznie wpłynąć na nasze samopoczucie. Relaks, wyciszenie się, ale także aktywność fizyczna w wodzie, sprawiają, że zapomina się o troskach dnia codziennego. Zarówno basen posiadany na własność, jak i ten publiczny to przestrzenie na wypoczynek, który idealnie sprawdzi się po ciężkim dniu spędzonym w pracy. Coraz częściej producenci basenów decydują się na wprowadzanie urozmaiceń, które nie tylko wzbogacają wizualny aspekt obiektu, ale także mają wpływ na ich ogólny odbiór przez użytkowników. Jednym z takich przykładów są fontanny. Co właściwie wnoszą i czy są niezbędnym elementem wyposażenia basenu?

Jakie funkcje spełnia fontanna w basenie?

Fontanny uwzględniane w projektach basenów są zazwyczaj traktowane jako atrakcja, zwłaszcza jeśli połączy się je z oryginalnym oświetleniem, często pulsującym i zmieniającym w danym schemacie. Ich budowa to złożona konstrukcja – nie wystarczy doprowadzić jednego węża, odpowiadającego za strumień wody, tym bardziej gdy właścicielowi zależy na aspekcie wizualnym. To przede wszystkim kaskady, różnorodne kombinacje figur czy natężenia wody stanowią główne elementy fontanny, dzięki którym kompozycja ta naprawdę przykuwa uwagę innych. Fontanna w basenie może mieć także inne zastosowanie, niż tylko funkcjonowanie jako estetyczny gadżet, ponieważ często wykorzystuje się ją jako praktyczny element na główną płytę. Producenci basenów podczas przedstawiania swoich ofert, mogą na specjalne życzenie klienta wykonać odpowiedni odpływ, służący do zamontowania fontanny np. w centrum basenu, a tym samym zapewnić rozrywkę w postaci imitacji wodospadu. Takie rozwiązanie wpływa na zwiększenie zainteresowania obiektem, zwłaszcza publicznym. Kolorowa fontanna, uwzględniona w projekcie basenu, z pewnością przełoży się na jeszcze większą ilość osób korzystających z tego typu przestrzeni. Docenią ją zwłaszcza dzieci, które podczas pobytu na basenie, szybko mogą znudzić się otoczeniem. Fontanna zaproponowana przez producenta basenów to zatem ciekawy gadżet, który na pewno zapewni mnóstwo rozrywki dla najmłodszych i ucieszy oko dorosłych.

O ile przestrzeń publiczna musi posiadać urozmaicenia, które przyciągną chętnych do korzystania z atrakcji, o tyle aranżacja własnego basenu to kwestia indywidualna. Czy warto jednak inwestować w fontannę w prywatnym basenie? Zdecydowanie tak – wpłynie to nie tylko na aspekt wizualny, ale także wprowadzi nieco „szaleństwa” do typowych, często nudnych obiektów. Baseny z fontanną uwzględnioną w projektach z pewnością sprawią, że czas spędzony w wodzie będzie jeszcze przyjemniejszy.

Na tej stronie używamy ciasteczek, aby lepiej działała. Korzystając z niej wyrażasz na to zgodę. Więcej tutaj.

akceptuję