ul. Towarowa 23, 43-100 Tychy   tel. 601 666 040   amorawska@activespa.com.pl

plen
urządzenia do czyszczenia basenu

Niezbędne akcesoria do utrzymania czystości w basenie

27 maja 2024

Basen ogrodowy to strzał w dziesiątkę. Nie ma potrzeby posiadania biletu wejścia, można korzystać z niego w każdej chwili, a także zaprosić gości do wspólnego relaksu i zabawy. Jeśli chcemy, aby był on estetyczny, zadbany, a jednocześnie pozwalał na higieniczną oraz bezpieczną kąpiel, powinniśmy wyposażyć go w odpowiednie akcesoria.

URZĄDZENIA DO CZYSZCZENIA BASENU

Woda w niecce szybko się brudzi. Pozostawione w niej włosy, wpadające do środka liście czy inne zanieczyszczenia muszą zostać usunięte nie tylko ze względów estetycznych, ale i higienicznych. Konieczne więc jest zainwestowanie w pompę oraz specjalny filtr, który po podłączeniu do niej zasysa zanieczyszczenia znajdujące się w lustrze wody. Filtry do pompy oczyszczającej trzeba regularnie wymieniać, lecz każdy z nich będzie nam służył przed długi czas. Bardzo popularne są filtry piaskowe, wypełniane specjalnym wkładem. Ich zastosowanie pozwala na wychwycenie nawet najdrobniejszych zanieczyszczeń, które często są niewidoczne gołym okiem. Piaskowe złoża filtracyjne są bardzo wydajne i efektywne, a także trwałe.

AKCESORIA I ŚRODKI CZYSZCZĄCE

Większe zanieczyszczenia z powierzchni wody usuniemy za pomocą kija teleskopowego z drobną siatką. Z kolei do czyszczenia dna basenu i ścian posłużą specjalne odkurzacze basenowe – podłączane do pompy wodnej – oraz szczotki do czyszczenia ścian. Oprócz tego warto kupić dobrej jakości środki chemiczne do basenu. Zaliczyć do nich można m.in.: tabletki multifunkcyjne, żele, płyny, granulaty czy naboje. Przeprowadzenie dezynfekcji metodą chlorową i tlenową pozwala na koagulację, regulację pH czy usunięcie glonów. Chemia basenowa jest niezbędna dla utrzymania odpowiedniego poziomu higieny w zbiorniku, dlatego należy wykorzystywać ją, by móc jak najdłużej korzystać z basenu w trakcie sezonu.

PRZYKRYCIA BASENOWE

Jednym z powodów, dla którego warto zainwestować w przykrycie basenowe, jest utrzymanie wody w czystości przez długi czas. Do szczególnie efektywnych i szczelnych osłon należą folie solaryczne – chronią przed brudem, ale również zmniejszają parowanie wody oraz przyczyniają się do ekonomicznego ogrzewania basenu. Oprócz nich, do osłony niecki basenowej, nabyć można przykrycia piankowe, które są szczelne i wytrzymałe dzięki temu, że posiadają dodatkową warstwę z pianki. Ponadto przykrycia chronią przed nadmierną utratą ciepła. Możliwy jest również montaż żaluzji basenowych. To zdecydowanie najtrwalsze zabezpieczenie basenu, aczkolwiek wiąże się ze sporymi kosztami.

Basen to jeden z ulubionych obiektów w strefie wypoczynkowej ogrodu. Korzystają z niego zarówno dzieci, jak i dorośli. Aby przebywanie w nim było nie tylko przyjemne, ale także bezpieczne dla zdrowia, trzeba zadbać o odpowiednią jakość i czystość wody. Regularne czyszczenie basenu ogrodowego to konieczność nie tylko po zimie, ale również w czasie sezonu letniego. Warto zadbać więc o odpowiednią pielęgnację akwenu, ponieważ daje to gwarancję, że będzie on zachwycał przez wiele lat.

 

Na tej stronie używamy ciasteczek, aby lepiej działała. Korzystając z niej wyrażasz na to zgodę. Więcej tutaj.

akceptuję