ul. Towarowa 23, 43-100 Tychy   tel. 601 666 040   amorawska@activespa.com.pl

plen
basen do renowacji

Renowacja, czyli drugie życie basenów

15 czerwca 2024

Sposoby wykonania basenów bywają bardzo zróżnicowane. Przykładowo niecki mogą być wyłożone folią, okładziną ceramiczną, albo być po prostu pomalowane. Z biegiem czasu poprzez użytkowanie tracą jednak na atrakcyjności, np. mają ubytki w fugach bądź farba może zacząć odpryskiwać. W takim momentach najlepiej zdecydować się remont basenu, aby poprawić jego walory funkcjonalne, jak i estetyczne. W tym wpisie omówimy niezbędne aspekty związane z tym tematem.

Całkowita renowacja basenu

Odnowienie basenu to nie tylko wymiana automatyki na nowoczesną oraz dostosowaną do dzisiejszych wymogów – równie istotne są walory estetyczne. Zdarza się, że i ze starego basenu udaje się zrobić atrakcyjny, jak i funkcjonalny zbiornik. Dlatego warto zdecydować się na przywrócenie mu dawnej świetności tradycyjnym sposobem, czyli całkowitym remontem. Najlepszym oraz najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie wykonanie nowej konstrukcji ze stali nierdzewnej, wykorzystując jako elementy wsporcze starą konstrukcję niecki żelbetowej, a także zamontowanie do niej nowych płyt z wcześniej wspomnianego materiału. Wykonana w ten sposób niecka będzie nie tylko bardzo trwała, jaki i estetyczna, ale również szczelna w 100%, co jest szczególnie ważne z uwagi na fakt, że jednym z najczęściej spotykanych problemów posiadaczy basenów jest przeciekanie wody przez ścianę.

Remont basenu najlepiej zlecić profesjonalnej firmie, ponieważ specjaliści podpowiedzą nam, jakie rozwiązania podczas renowacji sprawdzą się najlepiej. Niektóre prace mogą polegać na wypłyceniu basenu lub zmianie kształtu niecki, ponieważ wiele osób decyduje się na redukcję dna basenu, czyli obniżenie jego głębokości. Pozwala to na zmniejszenie zużycia wody, środków chemicznych oraz mniejszą inwestycję w podgrzewanie wody. W takim przypadku dobrym posunięciem będzie również wymiana podłogi basenowej. Po wielu latach eksploatacji obowiązkowa również może okazać się wymiana uszkodzonych bądź starych urządzeń oraz korekta instalacji hydraulicznych basenu. A co za tym idzie – naprawiając uszkodzenia mechaniczne, należy zadbać o uszczelnienie. Wyremontowany zbiornik z pewnością podniesie standard obiektu, w którym jest on atrakcją, dzięki wyposażeniu go w nowoczesne urządzenia, takie jak bicze czy fontanny wodne.

Basen przydomowy lub ten w obiekcie noclegowym zawsze cieszy się popularnością. Nie tylko podnosi jego standard, ale również bywa wyznacznikiem luksusu. Projektując go, należy pamiętać, aby spełniał on wymagania Twoje, jak i Twoich gości. Dlatego dbanie o niego jest szczególnie istotne. Stary lub – co gorsza – zniszczony basen nie tylko wygląda nieestetycznie, ale również może stanowić zagrożenie dla osób z niego korzystających.

Na tej stronie używamy ciasteczek, aby lepiej działała. Korzystając z niej wyrażasz na to zgodę. Więcej tutaj.

akceptuję