ul. Towarowa 23, 43-100 Tychy   tel. 601 666 040   biuro@activespa.pl

plen
Fontanna ogrodowa

Fontanna ogrodowa – korzystna inwestycja czy zbędny luksus?

30 września 2023

Fontanny są znane od setek lat, ponieważ konstruowano je już w czasach antycznych m.in. na miejskich placach oraz dziedzińcach zamków czy pałaców. Ze względu na swój urok są z nami do dziś, pełniąc nie tylko funkcje dekoracyjne, ale również użytkowe. Nic więc dziwnego, że ich popularność stale wzrasta i coraz więcej ogrodów wypełnia kojący plusk wody oraz przyjemna chłodna bryza. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym efektownym dodatku wodnym? Zapraszamy do dzisiejszego wpisu!

Na co zwracać uwagę?

Montaż fontanny jest możliwy niezależnie od wielkości ogrodu. Ważny jest staranny projekt – dobranie m.in. odpowiedniego systemu, modelu oraz kształtu. Dopiero wtedy możemy cieszyć się efektowną dekoracją i zaaranżować swój ogród w wyjątkowy sposób. Warto również zwrócić uwagę na odpowiedni materiał, z którego zostanie wykonana konstrukcja, ponieważ ma on w efektywny sposób chronić fontannę przed czynnikami atmosferycznymi oraz urazami mechanicznymi. Dodatkowym, wykańczającym elementem może również być oświetlenie, które podkreśli kaskadę również w nocy.

Niezwykle ważna jest wydajność pompy, a także możliwości w podnoszeniu strumienia wody. Warto przemyśleć koszty utrzymania fontanny i postawić na energooszczędny system w celu zmniejszenia rachunków za prąd. Istotne jest też dbanie o fontannę, a w razie potrzeby zlecenie konserwacji specjalistom.

Wysoka estetyka i użytkowość w przestrzeni przydomowej

Dodanie fontanny do aranżacji ogrodu zamieni go w prawdziwy raj. Ten stylowy dodatek wpłynie również na poprawę mikroklimatu otaczających go roślin, a my relaksując się przy szumie wody, będziemy mogli podziwiać owady i ptaki, skuszone słodką wonią kwiatów oraz bezproblemowym dostępem do wody. Fontanna jest więc świetnym elementem dekoracyjnym, który doskonale wpłynie na poprawę naszego samopoczucia, kojąc nerwy po ciężkim dniu, a dzieciom dostarczy wiele radości i zapewni mnóstwo zabawy.

Dobrze dobrana fontanna będzie idealnym dodatkiem do każdego ogrodu. To element, który nada każdej przestrzeni niepowtarzalny klimat i zapewni wyjątkowe miejsce do relaksu. Jednak przy instalacji tego obiektu wodnego należy zwrócić uwagę nie tylko na jego walory estetyczne, ale też zachować odpowiednie zasady bezpieczeństwa. Z tego powodu zaprojektowanie oraz ostateczny montaż fontanny warto zlecić wyspecjalizowanej firmie, która zadba o wszystkie niezbędne kwestie, a Tobie pozwoli cieszyć się zakupem przez długie lata! Zapraszamy do śledzenia kolejnych inspiracji z zakresu produkcji obiektów wodnych.

Na tej stronie używamy ciasteczek, aby lepiej działała. Korzystając z niej wyrażasz na to zgodę. Więcej tutaj.

akceptuję