ul. Towarowa 23, 43-100 Tychy   tel. 601 666 040   amorawska@activespa.com.pl

plen

TOP 3 najlepszych aquaparków w Polsce

15 czerwca 2024

Aquaparki zapewniają doskonałą rozrywkę dla całej rodziny. Wcale nie trzeba wyjeżdżać z Polski, aby móc skorzystać ze świetnie ocenianych parków wodnych. W tym wpisie blogowym przyjrzymy się trzem z nich, a także wskażemy dostępne w nich atrakcje, dla których warto się tam wybrać. Szczególnie, że zbliża się lato, a więc coraz więcej rodzin decyduje się na weekendowe wypady nie tylko nad jezioro czy morze, ale również właśnie do aquaparków. Zobacz, które musisz odwiedzić w tym roku!

Suntago Wodny Świat – największy park wodny w Polsce

Suntago Wodny Świat to aquapark, który został otwarty w lutym 2020 roku. Co ciekawe, jest to nie tylko największy park wodny w Polsce, ale także największy zadaszony obiekt tego typu w Europie. Znajduje się on w miejscowości Wręcza pod Mszczonowem (niedaleko Warszawy). Kompleks ten jest podzielony na trzy strefy, takie jak wodna dżungla Jamango, strefa relax, a także saunaria. W pierwszej z nich można skorzystać z ponad 30 zjeżdżalni o łącznej długości aż 320 metrów. Oprócz tego możliwe jest także zażycie kąpieli w basenach z generowanymi sztucznymi falami. W dodatku zlokalizowano tutaj wodny plac zabaw dla dzieci. Natomiast w strefie relax można popływać w jednym z dostępnych tam basenów mineralnych, na przykład tym solankowym, siarkowym lub z hydromasażem. Z kolei saunaria oferuje ponad 10 różnego rodzaju saun, a poza tym znajdują się tam gabinety masażu.

Aquapark Reda – park wodny z oceanarium

Na liście TOP 3 polecanych aquaparków w Polsce znajduje się również ten zlokalizowany w Redzie. Jest to jedyny w kraju park wodny połączony z oceanarium – w ogromnym akwarium rafowym pływają rekiny sprowadzone prosto ze Sri Lanki. Do największych atrakcji parku bez wątpienia zalicza się zjazd 60-metrowym, podświetlanym tunelem, podczas którego można je podziwiać. Podróż ta kończy się w zamkowym skarbcu, czyli w złotym basenie. Oprócz niej do dyspozycji odwiedzających jest również wodna ścieżka – River Expedition – o długości 315 metrów. Rzeka ta wije się przez środek hali basenowej. Ponadto na terenie aquaparku w Redzie znajduje się jacuzzi (Volcano) dla 24 osób, które tryska wodą w kolorze wrzącej lawy.

Aquapark w Krakowie – nie poczujesz tu zapachu chloru!

Park wodny w Krakowie działa już od ponad 20 lat. Czym zdobył uznanie? Przede wszystkim wyróżnia się od innych obiektów niesamowitą dbałością o higienę, gdyż woda jest uzdatniana jedynie za pomocą ozonu, dzięki czemu nie trzeba martwić się, że kąpiel w niej spowoduje podrażnienie oczu lub skóry, nudności, a także zawroty głowy. Do dyspozycji odwiedzających jest ponad 2000 m2 powierzchni basenów, ale nie tylko. Relaks w tym miejscu gwarantują również bicze wodne, hydromasaże oraz 8 wanien jacuzzi z wodą solankową. Ponadto dużym zainteresowaniem cieszy się saunarium, na terenie którego znajduje się m.in. łaźnia morska, bania, sauna ognista czy też strefa relaksu z tężnią. Ten park wodny wyróżnia się także fontanną w kształcie wawelskiego smoka.

Baseny prywatne – czy mogą być tak samo atrakcyjne jak parki wodne?

Oczywiście, że tak! Baseny prywatne również mogą przysporzyć wiele radości. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować w nich fontannę bądź zjeżdżalnię. Posiadanie własnego basenu zewnętrznego czy też wewnętrznego niesie ze sobą wiele korzyści, do których zalicza się m.in. możliwość skorzystania z niego w dowolnej chwili, a także zażycia kąpieli z dala od często zatłoczonych plaż lub parków wodnych. W dodatku trzeba wziąć pod uwagę, że być może w pobliżu naszego miejsca zamieszkania nie znajduje się żaden aquapark, a wtedy postawienie na prywatny, t wydaje się być doskonałą opcją.

Mamy nadzieję, że tym wpisem blogowym udowodniliśmy, że nie trzeba wyjeżdżać z Polski, aby móc spędzić swój wolny czas w aquaparkach o najwyższym standardzie. Są to jedynie przykłady parków wodnych, do których warto udać się w najbliższym czasie – jest ich znacznie więcej! Miejsca te oferują ogrom atrakcji, takich jak zjeżdżalnie, sauny czy baseny generujące sztuczne fale. Jednak kiedy zależy nam na prywatności oraz komforcie kąpieli w rodzinnym gronie, basen prywatny będzie lepszym wyborem.

Na tej stronie używamy ciasteczek, aby lepiej działała. Korzystając z niej wyrażasz na to zgodę. Więcej tutaj.

akceptuję