ul. Towarowa 23, 43-100 Tychy   tel. 601 666 040   amorawska@activespa.com.pl

plen

Dopadła Cię jesienna chandra? Wybierz się na termy!

29 kwietnia 2024

Mamy jesień, a to oznacza, że po letnich kąpielach w jeziorze czy morzu pozostały już tylko wspomnienia. Niestety, ale w tym okresie nietrudno o słabszy nastrój bądź brak motywacji do uprawiania aktywności fizycznej. Zastanawiasz, czy jest na to jakieś rozwiązanie? Oczywiście, że tak! Jeśli jesteś miłośnikiem pływania, wodnych masaży bądź po prostu błogiego relaksu, wybranie się na termy będzie świetną opcją! Co ciekawe, w Polsce mamy kilka tego typu miejsc, które warto odwiedzić w najbliższym czasie – w tym poradniku przyjrzymy się tym 3 najpopularniejszym. Zapraszamy do lektury!

Kąpiel w basenie termalnym – jakie są jej korzyści zdrowotne?

Zimowa aura nie nastraja pozytywnie – temperatury osiągają wartość poniżej zera, a pogoda za oknem nie zachęca do wyjścia spod ciepłego koca. Jednak nawet podczas chłodniejszych dni można sobie tak zaplanować czas, by spędzić go w ciekawy sposób! Dobrym pomysłem na spędzenie weekendu, a zarazem na poprawę humoru jest wyjazd na baseny całoroczne – termalne. To doskonały wybór, gdy chcesz się wygrzać oraz zrelaksować. W dodatku termy stanowią raj dla miłośników wodnych atrakcji bądź pływania. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że woda termalna ma także zbawienny wpływ na kondycję skóry – nawilża ją, łagodzi podrażnienia, jak również niweluje uczucie pieczenia. Ponadto korzystnie działa na funkcjonowanie układu immunologicznego – woda termalna wzmacnia odporność organizmu, o którą w najbliższych miesiącach szczególnie trzeba zadbać.

Słyszałeś, że…?

Kontakt z wodą termalną stymuluje produkcję endorfin oraz hamuje wydzielanie tzw. hormonu stresu.

1. Termy BUKOVINA

Chyba nie ma osoby, która choć raz nie słyszała o termach zlokalizowanych w Bukowinie Tatrzańskiej. Dlaczego warto się tam udać? Powodów jest sporo, ale do tych najważniejszych zaliczyć można fakt, że jest to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie, oferujący klientom możliwość zażycia kąpieli m.in. w wodzie siarczanowo-sodowo-wapniowej, fluorkowej czy też termalnej. Woda ta jest wydobywana z głębokości aż 2400 m. Na terenie kompleksu znajdują się sauny, zjeżdżalnie oraz tężnia solankowa. Można śmiało stwierdzić, że budowa SPA & Wellness była strzałem w dziesiątkę, ponieważ coraz więcej osób oprócz możliwości zażycia kąpieli w basenach preferuje miejsca, w których można się wyciszyć i w pełni zrelaksować. Dobrze jest gdy wszystko znajduje się na terenie jednego kompleksu.

2. Termy Uniejów

Termy te powstały w 2008 roku. Składają się na nie: kąpielisko wewnętrzne (w tym basen ze statkiem pirackim, solankowo-uzdrowiskowy i tężnia solankowa), kąpielisko zewnętrzne (czyli m.in. basen pływacki, wodne place zabaw dla dzieci, wyspa z jacuzzi, bufet wodny z zatoką czy rwąca rzeka), strefa saun (np. łaźnia aromatyczna, komora śnieżna i wiele więcej), a także strefa SPA, gdzie można się udać na masaż. Jak widać, jest tam co robić! Co ciekawe, kąpiele w uniejowskiej solance termalnej znajdują swoje zastosowanie przy leczeniu wielu chorób, m.in. zwyrodnień stawów, dyskopatii bądź nerwobóli.

3. Termy maltańskie

Kompleks term zlokalizowanych w Poznaniu, który jest podzielony na 2 części: sportową oraz rekreacyjną. Wykorzystuje on wody geotermalne, w których kąpiele zalecane są na przykład przy przewlekłych chorobach narządów ruchu lub w okresie rekonwalescencji. Do głównych składników tych wód należą: sód, potas, wapń, a także magnez. Kompleks ten jest idealny dla miłośników tropikalnego klimatu, którzy uwielbiają wodne atrakcje oraz seanse w saunie – te zostały przygotowane przez najlepszych saunamistrzów!

Wybranie się w sezonie jesienno-zimowym na termy jest znakomitym pomysłem zarówno na romantyczny weekend we dwoje, jak i spędzenie czasu z całą rodziną. Kto powiedział, że gdy za oknem jest szaro i ponuro, to jedyne, co nam pozostaje, to siedzenie w domu? Wręcz przeciwnie, wtedy można skorzystać z takich atrakcji jak kąpiele w basenach termalnych! Co ciekawe, mają one zbawienny wpływ na Twoje zdrowie, a o nie szczególnie należy dbać!

Na tej stronie używamy ciasteczek, aby lepiej działała. Korzystając z niej wyrażasz na to zgodę. Więcej tutaj.

akceptuję