ul. Towarowa 23, 43-100 Tychy   tel. 601 666 040   amorawska@activespa.com.pl

plen
zadaszenie basenu

Zadaszenie basenowe – jakie są jego zalety?

15 czerwca 2024

Decydując się na wybudowanie na swojej działce basenu, warto już na samym etapie tworzenia jego projektu pomyśleć o wysokiej klasy zadaszeniu. Dlaczego? W naszym klimacie jest ono niezbędne, gdyż to właśnie dzięki niemu umożliwione zostaje korzystanie z basenu przez większość miesięcy w roku. Jednak to tylko jedna z korzyści przemawiających za tym, aby pomyśleć o zakupie zadaszenia – resztę zalet opiszemy w poniższym wpisie blogowym. Zapraszamy do lektury!

Jakie są główne zalety posiadania zadaszenia basenu?

Niestety, ale w Polsce – jak zresztą wszyscy wiemy – pogoda bywa bardzo zmienna. Może być tak, że nawet latem temperatury nie będą na tyle wysokie, aby bez marznięcia zażyć kąpieli w przydomowym basenie. W tym wypadku warto postawić na jego zadaszenie. Opcja ta dotyczy zarówno basenu z wodą podgrzewaną, jak i nie. Pojawia się więc pytanie – jakie są korzyści zdecydowania się na to rozwiązanie? Podgrzewanie wody w niecce jest kosztowne, a w dodatku jej temperatura maleje w dość szybkim tempie, dlatego też chcąc zmniejszyć wysokość rachunków, trzeba pomyśleć o zadaszeniu, które zatrzymuje ciepło.

Zadaszenie pozwala zaoszczędzić również czas potrzebny na przygotowanie basenu do użytku. Często to właśnie z tego powodu kąpiel w nim schodzi na dalszy plan, ponieważ zwyczajnie nie mamy siły oraz motywacji, aby go gruntownie posprzątać. Trzeba mieć świadomość, że basen ogrodowy jest narażony na zanieczyszczenia w postaci liści czy owadów, dlatego też warto jak najszybciej zdecydować się na wytrzymałe, świetnej jakości zadaszenie, które utrzyma nieckę w dobrej kondycji. W efekcie woda w zbiorniku pozostanie czysta przez długi czas, a co więcej – do wyczyszczenia basenu zużyje się mniej chemii.

Jednak to jeszcze nie koniec, ponieważ korzyści wynikających z zainstalowania zadaszenia basenowego jest więcej. Warto podkreślić, że zwiększa ono poziom bezpieczeństwa. Jest to szczególnie ważna informacja dla rodzin z dziećmi, a także dla posiadaczy czworonożnych przyjaciół. Baseny przydomowe kryte stanowią idealne rozwiązanie, ponieważ zadaszenie ochroni zarówno pociechy, jak i zwierzęta przed przypadkowym wpadnięciem do niecki!

Rodzaje zadaszenia basenowego

Zadaszenie basenowe występuje w trzech rodzajach, dzięki czemu z powodzeniem można dopasować je do indywidualnych wymagań oraz preferencji. Wyróżniamy zadaszenie:

  1. niskie – można pod nim swobodnie pływać, nie zaburza panoramy ogrodu,
  2. średnie – daje jeszcze większy komfort pływania, a konstrukcja zadaszenia, tak jak w przypadku tego niskiego, nie dominuje w przestrzeni ogrodowej,
  3. wysokie – umożliwia zarówno swobodną kąpiel, jak i bezproblemowe poruszanie się w przestrzeni wokół zbiornika z wodą.

Ciekawostka: oprócz zadaszenia niskiego, średniego, a także wysokiego można wyróżnić także to przyścienne, ale nie jest ono jednak tak popularne jak pozostałe. Stanowi idealne rozwiązanie w sytuacji, gdy basen ulokowano bezpośrednio przy domu.

Zadaszenie basenu ma wiele zalet – istnieją bowiem silne przesłanki przemawiające za tym, aby się na nie zdecydować. Jest ono sposobem na zminimalizowanie kosztów, ponieważ za jego pomocą woda dłużej utrzymuje swoją temperaturę, a w dodatku nie trzeba będzie jej tak często wymieniać na nową (nie wpadną do niej liście oraz innego typu zanieczyszczenia, które sprawiłyby, że kąpiel stałaby się mniej przyjemna). Zakup zadaszenia basenowego to nie skok na głęboką wodę, a płynięcie z prądem.

Na tej stronie używamy ciasteczek, aby lepiej działała. Korzystając z niej wyrażasz na to zgodę. Więcej tutaj.

akceptuję