ul. Towarowa 23, 43-100 Tychy   tel. 601 666 040   amorawska@activespa.com.pl

plen

Baseny hotelowe – gdzie są te najpiękniejsze na świecie?

28 listopada 2023

Szukając hotelu na wakacyjny czy weekendowy pobyt, zwykle wybieramy miejsca, w których do naszej dyspozycji będzie basen zewnętrzny. Położenie kąpieliska odgrywa w tym wypadku znaczącą rolę, gdyż może być ono zlokalizowane np. w pobliżu górskich szczytów, morza, a nawet w sercu dżungli. I to właśnie najpiękniejsze baseny hotelowe są tematem tego wpisu blogowego.

TOP 3 świetnie położonych basenów hotelowych

Zażycie kąpieli w basenie usytuowanym na dachu hotelu, w dżungli, górach czy nad samym oceanem to doświadczenie, po którym zostanie ogrom wspaniałych wspomnień. Kto z nas nie chciałby popływać w miejscu, z którego rozpościera się widok zapierający dech w piersiach? Pytanie to zadaliśmy czysto retorycznie, ponieważ odpowiedź na nie wydaje się oczywista. W tym poradniku skupimy się na trzech doskonale położonych basenach hotelowych.

Miejsce I – Hotel Viceroy Los Cabos w Meksyku

Hotel jest położony w miejscowości San José del Cabo. Oglądając zdjęcia zrobione na jego terenie, nie sposób nie zauważyć jednej rzeczy – przypomina on jeden wielki basen. Hotel ten posiada bowiem usytuowaną na wodzie kamienną ścieżkę, która prowadzi do restauracji oraz dwóch basenów kojarzących się z dryfującymi wyspami. Po drodze znajdują się należące do tego obiektu budynki wyglądające, jakby wynurzały się z wody. Daje to poczucie przebywania w cudownej, wręcz filmowej scenerii. Ponadto na samej plaży usytuowano kolejne kąpielisko. W tym wypadku śmiało można stwierdzić, że hotel Viceroy Los Cabos położony jest nad samym… basenem!

Miejsce II – Hotel Rabot Estate na Karaibach

Hotel Rabot Estate to kameralny ośrodek wypoczynkowy w Saint Lucia, w którym wszystko kręci się wokół czekolady, bowiem znajduje się on na działającej plantacji kakao. Pobyt w nim to przebywanie w raju, ponieważ widok rozpościerający się z niego jest nieziemski! W centrum kompleksu zlokalizowano dwupiętrową restaurację, która oferuje głównie potrawy z dodatkiem czekolady, ale nie to jest w tym wszystkim najważniejsze. Do dyspozycji gości jest też taras z basenem wyłożonym czarnym kwarcem. Pływając w nim, możesz rozkoszować się niezwykle pięknym krajobrazem, na który składa się m.in. szczyt Petit Piton.

Miejsce III – Hotel Mandarin Oriental w Barcelonie

Czy jednoczesna kąpiel w basenie oraz podziwianie tętniącego życiem miasta jest możliwe? Rezerwując pobyt w luksusowym hotelu Mandarin Oriental zlokalizowanym przy modnej alei Pas- seig de Gràcia w Barcelonie, marzenie to może zostać spełnione – na dachu tego obiektu usytuowano bowiem taras z basenem. Rozpościerający się stamtąd widok jest spektakularny zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorem, gdy miasto jest pięknie oświetlone. Architekci tworzący projekty hoteli z basenem, muszą mieć na uwadze, by niecka zewnętrzna znajdowała się w miejscu, w którym prywatność gości zostanie zachowana, z tego względu jej lokalizacja na dachu wydaje się być świetnym pomysłem. W ten sposób basen jest ukryty przed wzrokiem innych, np. przechadzających się po centrum Barcelony turystów.

Czas przejść z basenów hotelowych do tych prywatnych!

Niestety, ale na pobyt w wyżej wymienionych hotelach nie zawsze ma się czas – przecież do niektórych z nich trzeba udać się na drugi koniec świata, aby móc wykąpać się w pięknie usytuowanych basenach. Jednak nic straconego, ponieważ można zdecydować się na montaż niecki na terenie własnej posesji. Jako profesjonalna firma budująca baseny uwzględnimy wszystkie wymagania klientów, a także sprawimy, że gotowa realizacja zachwyci swoją prezencją. Możliwość kąpieli w prywatnej niecce to luksus sam w sobie. Jeśli chodzi o baseny ogrodowe murowane, to muszą znajdować się one w zacisznym, nasłonecznionym miejscu, wtedy przyjemność korzystania z nich jest ogromna!

Istnieje sporo przepięknie położonych basenów hotelowych, w których wiele osób chciałoby popływać. Wcale się nie dziwimy, ponieważ oprócz możliwości zażycia w nich kąpieli oferują one coś więcej – niepowtarzalne widoki. Jeśli jednak nie jest się wielbicielem dalekich wypraw, warto zastanowić się nad zamontowaniem basenu we własnym ogrodzie.

Na tej stronie używamy ciasteczek, aby lepiej działała. Korzystając z niej wyrażasz na to zgodę. Więcej tutaj.

akceptuję