ul. Towarowa 23, 43-100 Tychy   tel. 601 666 040   amorawska@activespa.com.pl

plen

Baseny w Tychach – jaką pływalnię wybrać?

27 maja 2024

Tychy to miasto znajdujące się w południowej Polsce, a konkretniej w woj. śląskim. Miejsce to jest dla nas szczególnie istotne, ponieważ to w nim zlokalizowana jest siedziba naszej firmy. Budowa basenów w Tychach czy też w innych miastach (działamy w całej Polsce) wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, gdyż muszą one spełniać normy bezpieczeństwa, a ponadto ważne jest, by ich prezencja była niezwykle estetyczna. W tym poradniku przyjrzymy się najpopularniejszym pływalniom mieszczącym się w Tychach, a poza tym wskażemy, który z basenów jest naszym dziełem.

Wodny Park Tychy

Wodny Park Tychy zlokalizowany jest w południowej części miasta przylegającej do lasów Puszczy Pszczyńskiej. Kompleks ten oferuje swoim klientom ogrom atrakcji, ponieważ można tu zażyć kąpieli w brzeczce piwnej bądź zrelaksować się na łóżkach pokrytych słomą, udać się do Wodnej Akademii czy popływać w basenie z ruchomym dnem. Dużą popularnością cieszy się także strefa surfingu, w której każdy poczuje się jak prawdziwy surfer walczący z falami na morzu – znajduje się tam bowiem urządzenie, które je symuluje. Przebywając w tym wodnym parku, każdy stwierdzi, że baseny wewnętrzne w Tychach to gwarancja świetnej zabawy!

MOSiR Tychy – Kryta Pływalnia

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach to obiekt stworzony z myślą o mieszkańcach tego miasta, którzy pragną być aktywni fizycznie. Oprócz znajdujących się tam boisk sportowych czy stadionów do ośrodka tego należy również budynek Krytej Pływalni. Jakie udogodnienia oferuje? W miejscu tym można zażyć kąpieli w basenie sportowym bądź rozgrzewkowym. Z kolei osoby uwielbiające wodne zjeżdżalnie również nie będą zawiedzione, ponieważ mogą one zjechać z tej mającej dł. 80 metrów. Poza tym w budynku Krytego Basenu zlokalizowany jest gabinet odnowy biologicznej, w którym znajduje się sauna sucha, parowa, a także pokój masażu.

Hotel Piramida w Tychach

Piramida Park Hotel & Wellness znajduje się nad Jeziorem Paprocańskim, w otoczeniu Puszczy Pszczyńskiej. Oferuje on swoim gościom 63 pokoje, które zostały bardzo gustownie urządzone. Jednak my nie o tym! Na szczególną uwagę zasługuje tu bowiem strefa Wellness. Składają się na nią: basen z hydromasażem, sauna sucha, a także studio fitness. Bez wątpienia największą atrakcją w hotelu jest basen, który zresztą jest naszym DZIEŁEM! Nie musimy chyba podkreślać, jak bardzo jesteśmy dumni z tego właśnie projektu. W basenie zamontowano dysze masujące oraz kaskadę umożliwiające relaksujący hydromasaż, który rozluźni wszystkie napięte mięśnie.

Jak widać, w Tychach jest wiele świetnych kąpielisk, na które można się udać, ale niektórzy wolą korzystać z własnego basenu, który zapewni im większy komfort, a także prywatność.

Czy warto zdecydować się na basen prywatny?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ to wszystko zależy od indywidualnych preferencji oraz wymagań. W przypadku gdy jesteśmy właścicielami dużego domu bądź działki i pragniemy, aby na naszym terenie znalazł się basen przeznaczony do użytku prywatnego, wtedy warto umówić się z profesjonalną ekipą – taką jak my – zajmującą się zarówno projektowaniem, jak i montażem niecki. Po wstępnych rozmowach na temat m.in. wielkości oraz kształtu basenu, a także ceny budowy, można podjąć decyzję o tym, czy skłaniamy się ku tej inwestycji oraz czy mamy na nią wystarczające fundusze.

To, na jaką konkretną pływalnię w Tychach się zdecydujesz, zależy od osobistych wymagań. Warto przejrzeć ofertę danego kąpieliska, a także załączone w galerii zdjęcia, by przychodząc na basen, się nie rozczarować. W przypadku gdy żadna z dostępnych opcji nie trafia w nasz gust, wtedy odpowiedzią na potrzeby są baseny prywatne w Tychach – dzięki ich budowie we własnym ogrodzie lub w domu możliwe będzie zażywanie w nich kąpieli, kiedy tylko ma się na to ochotę, nie tracąc czasu na dojazd do interesującej nas pływalni.

Na tej stronie używamy ciasteczek, aby lepiej działała. Korzystając z niej wyrażasz na to zgodę. Więcej tutaj.

akceptuję